Súkromná materská škola Vilôčka - STRAVOVANIE

 
 
STRAVOVANIE

Vo Vilôčke dbáme na vysokú kvalitu ponúkanej stravy. V snahe vypestovať u detičiek správne stravovacie návyky im ponúkame iba hodnotnú, pestrú a vyváženú stravu. Náš denný stravovací režim sa teda skladá z desiatej, obeda a olovrantu, avšak k dispozícii je neobmedzená ponuka čerstvého ovocia a zeleniny. Samozrejmosťou musí byť pravidelný pitný režim detičiek, ktoré majú počas dňa nie len neobmedzený prístup ku vhodným tekutinám, ale sú aj aktívne vedené k vytvoreniu návyku ich pravidelného prijímania.

V prípade nočnej starostlivosti zabezpečujeme dostatok vhodnej stravy nielen podľa zdravotných štandardov, ale i podľa individuálnych potrieb dieťatka.

Skladba stravy zodpovedá výživovým odporúčaniam Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky a na rozdiel od rôznych občianskych združení sme pod jeho prísnou kontrolou.

Ak má Vaše dieťatko špeciálne potreby v skladbe stravy (celiakia, potravinová alergie) posnažíme sa zabezpečiť zdravú a bezpečnú stravu aj pre neho.

Radi by sme zdôraznili, že u nás nenájdete žiadne sladkosti, pretože ich začlenenie považujeme za individuálny výchovný prístup každého rodiča a je iba na Vás, kedy a za akých okolností sa Vaše dieťatko zoznámi s rôznymi formami pochutín.
 
 


ilu-1 ilu-8 ilu-4ilu-7

ilu-10ilu-11ilu-12 sk en